Facebook - obec Dobšice

Knihovna a informační centrum

Základní údaje

Za sokolovnou č. 9

Dobšice 671 82

Knihovnice: Lenka Šubertová

TELEFON: +420 608 856 850

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
http://www.dobsice.knihovna.cz

 

Otvírací doba:

Úterý 15:00 - 18:00  
Středa 12:00 - 15:00  
Čtvrtek 09:00 - 12:00 15:00 - 18:00

 

 

 

 

Několik potřebných informací

Máme velký výběr literatury pro děti - pohádky a příběhy, dívčí romány, ale i romány pro dospělé, životopisy, cestopisy, detektivky, knihy válečné, též knihy naučné, o zvířatech, přírodě, zahrádkářství a různé encyklopedie.
Odebíráme různé druhy časopisů pro ženy, muže i děti (ABC, Praktická žena, Vlasta, Bravo...). Vybere si zde opravdu každý.

Čtenářem se může stát dospělý nebo dítě od šesti let, mladší v doprovodu rodičů. Každého půl roku se knihovní fond doplňuje literaturou všech žánrů. Knihy se půjčují na dobu jenoho měsíce, prodloužení je možné až třikrát. Po domluvě poskytujeme službu donášky knih do domu starým nebo nemocným lidem. Pro větší pestrost výběru knih využíváme Výměnný fond Městské knihovny Znojmo. Čtenáři, který nezíská potřebnou knihu v naší knihovně, je možno zařídit meziknihovní výpůjčku. Jedná se zejména o studenty a lidi, kteří potřebují odborné knihy pro své vzdělávání. Knihy jsou dodávány obratem. 
Zařídíme Vám rezervaci právě půjčených knih a rezervaci přístupu na internet. Toto lze  buď osobně v provozních hodinách knihovny nebo na výše uvedeném tel.čísle.

Součástí knihovny je i Informační centrum. Jsou zde k dispozici 3 počítače a tiskárna k vytištění získaných informací. Projekt spolupráce s ostatními informačními zdroji, elektronická komunikace a využití obecních internetových stránek je blízkou budoucností.

Informační centrum funguje i jako místo technické a první pomoci cykloturistům a je zde možnost získání turistických známek, cykloturistických průvodců, map, turistických prospektů a informací o zajímavých místech okolí Dobšic, Znojma a celého Podyjí.

Kdo se zajímá o naše zahraniční sousedy z Rakouska, může v Informačním centru zdarma obdržet ,,Impulsy přes hranici'' - časopis o setkávání a spolupráci českých a rakouských občanů. V časopise se dozvíte i různé zajímavosti ze života příhraničních obcí na rakouské i české straně hranic.

V Informačním centru mohou získat informace i začínající podnikatelé o možnosti financování a podpor pro české malé a střední podniky v Rakousku. 

Přihlášení do knihovny a přístup na internet je bez poplatku. Za úhradu je pouze tisk dokumentu a to za 2,--Kč za stranu.
V knihovně je možno koupit disketu ke stažení dat z internetu za cenu 10,--Kč

Méně příjemnou záležitostí je postih za nedodržení výpůjční lhůty. Zapomnětlivost je lidská, ale je třeba chránit knižní fond a neblokovat jeho možné půjčení ostatním.
1.upomínka - bezplatná
2.upomínka - 10,--Kč
3.upomínka - 30,--Kč


V knihovně a Informačním centru je příjemné prostředí a dostatek místa ke studiu i k trávení volného času.

Soubory ke stažení
Download this file (knihovnirad.doc)Řád knihovny
 

Základní údaje

Za sokolovnou č. 9

Dobšice 671 82

Knihovnice: Lenka Šubertová

TELEFON: +420 608 856 850

E-mail:


Celý článek...
Zajímavé odkazy
Aktuality e-mailem
Po registraci budete jednou týdně dostávat e-mailem přehled nejnovějších článků.

Banner
Banner

Banner
Banner
Banner

odapdy

Interaktivní mapa

mapa

Kontakty


tel: 515 225 975

email: obec@dobsice.cz

fax: 515 225 975

adresa: Brněnská 70, 671 82 Dobšice

č. účtu: 182859640/0300

varibalni symboly ke stažení zde

více kontaktů zde


mapa


Banner
Banner
Banner

mapy

Banner
Portál pro uveřejnění

Jižní Morava Info

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. výroba dresů, výroba hokejových dresů, výroba sportovních dresů, výroba cyklistických dresů Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu